هر آن چیزی که باید درباره ی مراسم مت گالا بدانید.

هر آن چیزی که باید درباره ی مراسم مت گالا بدانید.

مراسم مت گالا، که به طور رسمی به عنوان جشن مؤسسه لباس یا مزایای مؤسسه لباس شناخته می شود. این مراسم به طور رسمی، موسسه لباس Gala یا موسسه Costume Benefit نامیده می شود. Met Gala، سالانه در حال جمع آوری کمک های مالی است که به نفع موسسه ی موزه هنر متروپولیتن در شهر نیویورک است.

این محبوبیت به عنوان معتبرترین و پر زرق و برق ترین و پر زرق و برق ترین رویداد مد و اجتماع اجتماعی در نظر گرفته می شود ، که اغلب از آن به عنوان “بزرگترین شب مد” یاد می شود.

ایده گرفتن از طرح لباس هایی که در این مراسم توسط هنرمندان پوشیده می شود، برای علاقمندان به طراحی لباس، مفید است. در ادامه نگاهی اجمالی به این رویداد پر زرق و برق داریم:

تاریخچه

Met Gala در سال 1948 توسط ایلنور لامبرت ، تبلیغ کننده مد ، به عنوان سرمایه گذار برای موسسه لباس تازه تاسیس، برای افتتاح نمایشگاه سالانه خود تأسیس شد. اولین جشن شامل یک شام بود و بلیط هرکدام 50 دلار بود. طی چند دهه اول از وجود آن ، گالا به سادگی یکی از بسیاری از مزایای سالانه برای موسسات خیریه نیویورک بود. بر این اساس ، شرکت کنندگان در اوایل Galas تقریباً کاملاً عضو جامعه عالی نیویورک یا صنعت مد شهر بودند.

تاثیر و اهمیت این مراسم

مراسم Met Gala فقط یک مهمانی برای افراد مشهور نیست. همچنین این یک سرمایه گذار بزرگ برای موسسه لباس است. این رویداد طی سال های متمادی میلیون ها دلار، جمع آوری کرده است. در این راستا، به این موسسه کمک کرده است تا قطعات جدیدی را برای مجموعه خود بدست آورد و نمایشگاه های بسیاری، برای خود نصب کند.

Met Gala همچنین یک رویداد مهم فرهنگی است. این ماده اغلب توسط رسانه ها تحت پوشش قرار می گیرد و روند صنعت مد را برای سال آینده تعیین می کند. این رویداد همچنین بستری برای افراد مشهور است که اظهارات سیاسی یا آگاهی از دلایل مهم را افزایش دهند.

موضوعات و تم ها

هر سال مراسم مت گالا با یک موضوع جدید مد برگزار می شود. این تم ها اغلب بر اساس نمایشگاه های مد پیش رو در موسسه لباس هستند. این مراسم همچنین به دلیل تم های سالانه اش شناخته شده است که مهمانان را تشویق می کند تا لباس های خود را بر اساس آنها طراحی کنند. به عنوان مثال، تم مت گالا 2019 “کمپ: یادداشت هایی در مورد مد” بود که بر نمایشگاهی به همین نام تمرکز داشت. برخی دیگر از تم های گذشته عبارتند از: “چین: از طریق شیشه به دنباله”، “پانک: آشوب به Couture” و “بدنه های آسمانی: مد و تخیل کاتولیک”.

Met Gala 2019

فرش قرمز

ورود Red Carpet یکی از مورد انتظارترین قسمت های مت گالا است. میهمانان با لباس‌ هایی با مضمون پیچیده خود که اغلب توسط خانه‌ های مد برتر طراحی شده‌ اند، روی فرش قرمز راه می‌ روند.

Met Gala Red Carpet

مهمانان

در طول سال ها، مت گالا میزبان تعدادی از افراد مشهور از جمله سلبریتی ها، مدل ها، طراحان مد و افراد سلطنتی بوده است. مهمانان برای این مراسم لباس های شب می پوشند. که اغلب بسیار پر زرق و برق و تخیلی هستند.

Emilia Clarck Met Gala

واقعیت های جالب

  • گران ترین بلیط مت گالا 300000 دلار هزینه داشت.
  • بزرگترین مت گالا در سال 2019 با حضور بیش از 600 مهمان برگزار شد.
  • لیست مهمانان مت گالا به شدت محرمانه است. دعوت نامه ها فقط چند هفته قبل از رویداد ارسال می شوند و مهمانان موظف هستند حضور خود را محرمانه نگه دارند.
  • فرش قرمز مت گالا یکی از موردانتظارترین رویدادهای سال است. عکاسان و خبرنگاران از سراسر جهان برای ثبت حضور سلبریتی ها در حالی که از فرش قرمز عبور می کنند، جمع می شوند.
  • کوتاه ترین لباس مت گالا توسط ریهانا در سال 2014 پوشیده شد.
  • بحث برانگیزترین لباس مت گالا توسط کیم کارداشیان در سال 2019 پوشیده شد.
  • مت گالا میلیون ها دلار برای موسسه لباس جمع آوری کرده است. در سال 2022، این رویداد 16.4 میلیون دلار جمع آوری کرد.

جمع بندی

Met Gala یکی از مهم ترین رویدادهای سال در دنیای مد است. این مراسم فرصتی برای افراد مشهور و طراحان مد است تا خلاقیت خود را به نمایش بگذارند و لباس های جسورانه و چشم نوازی بپوشند. همچنین مراسم یک رویداد مهم برای جمع آوری کمک های مالی برای موسسه لباس موزه هنر متروپولیتن است.

هرآن چیزی که باید درباره ی مراسم مت گالا می دانستید را در مقاله در اختیار شما قرار دادیم. امیدوارم این مقاله، یک نمای کلی از Met Gala را به شما ارائه دهد. برای دریافت راهنمایی های بیشتر و دریافت اطلاعات و مشاوره رایگان می توانید همین حالا به ما پیام دهید یا از طریق راه های ارتباطی با ما تماس داشته باشید. میم استایل تمام تلاش خود را می کند تا شما بهترین باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
پروپوزال

دانلود پروپوزال میم استایل

لطفا جهت دانلود پروپوزال، مشخصات خود را در فرم زیر وارد کنید.