7 مشکل رایج در اصطلاحات عکاسی مدلینگ

7 مشکل رایج در اصطلاحات عکاسی مدلینگ

عکاسی مدلینگ، یک نوع عکاسی تخصصی است که زیبایی و ماهیت مدل ها به نمایش می گذارد. این عکاسی به صورتی است که یک مدل در یک استودیو یا مکان خاص، طبق دستور عکاس، برای دوربین ژست می گیرد. همچنین در عکاسی مدلینگ، می توان از خود مدل برای تبلیغ کالا نیز بهره برد. به همین دلیل در دنیای مد و فشن، عکاسی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

دنیای عکاسی مدلینگ پر از اصطلاحات منحصر به فرد و تخصصی است که ممکن است برای افراد خارج از این صنعت ناآشنا باشد. بررسی این اصطلاحات باعث می شود تاعکاسان متوجه اشتباهات خود شوند. از این طریق می توانند عکس های خوب و زیبایی را خلق کنند.

اصول عکاسی مدلینگ

برای اینکه به یک عکاس خوب تبدیل شوید و آثار زیبایی را خلق کنید، نیازمند دانستن یک سری اصول هستید. از پایه ترین اصول عکاسی می توان به نورپردازی، رنگ ، فضا و الگو اشاره کرد.

با دانستن اینکه دنیای عکاسی پر از اصطلاحات متنوع است، رعایت هر یک از این اصول باعث می شود که شما یک تصویر زیبا و کارآمد را تولید کنید.

در ادامه به  اشتباه رایج در اصطلاحات عکاسی مدلینگ خواهیم پرداخت:

نورپردازی نامناسب

یکی از اصطلاحات رایج و مهم در عکاسی نورپردازی است. نورپردازی ضعیف، باعث می شود که دوربین نور کافی را ثبت نکند و در نتیجه تصویری تاریک با جزئیات ضعیف ایجاد شود. به همین دلیل برای ایجاد یک تصویر مناسب باید از منابع نوری، مانند نورسنج، برای اندازه گیری نور صحنه استفاده کنید. تنظیم نور در صحنه ی عکاسی باعث می شود از ایجاد سایه های نامطلوب و هایلایت های خشن جلوگیری شود.

نورپردازی نامناسب

پس زمینه نامناسب

داشتن یک پس زمینه مناسب، یکی دیگر از اصول مهم عکاسی به شمار می رود. یک پس زمینه شلوغ و نامتعارف سبب می شود تا توجه از روی مدل و یا کالای تبلیغاتی برداشته شود. همچنین می تواند ترکیب کلی عکس را از بین ببرد.

بنابراین پس زمینه ای انتخاب کنید که خنثی یا ساده بوده و مکمل با لباس و ژست مدل باشد. در عکاسی قصد بر این است که مدل مرکز اصلی توجه باشد.

ترکیب بندی

ترکیب بندی ، نحوه قرار گرفتن (آرایش) سوژه عکاسی است. یک عکاس هنرمند باید طوری سوژه ی موردنظر را در کادر بچیند تا بیشترین تمرکز روی سوژه باشد. از این رو بیشترین جذابیت را برای مخاطب خواهد داشت.

توجه داشته باشید که مدل باید در مرکز توجه باشد. پس زمینه را با قرار دادن لوازم جانبی زیاد در اطراف مدل کاهش دهید. همچنین از جزئیات نامناسب یا خارج از توجه ، مانند موهای سرگردان یا چین و چروک ، بپرهیزید.

تعادل رنگ

یکی از نکات مهم در عکاسی تعادل رنگ است. استفاده از رنگ های نامناسب و قرمزی زیاد در عکس ها ، باعث می شود تا رنگ پوست مدل حالت غیر طبیعی به خود بگیرد. نبود رنگ مناسب سبب کاسته شدن جذابیت عکس می شود و مخاطبان خود را از دست می دهد..

سعی کنید طوری رنگ ها را با یکدیگر تنظیم کنید تا یک تعادل مناسب برقرار شود. برای مثال می توان از رنگ سفید در تنظیمات دوربین استفاده کرد.

تعادل رنگ

روتوش بیش از حد

روتوش کردن سبب می شود تا نقص های ظاهری مثل جوش ، چین و چروک و یا موهای زائد از کمتر شده یا به کلی از بین برود. همچنین به اصلاح نورپردازی ، اضافه کردن یا حذف جزئیات نامناسب در کادر نیز کمک می کند. در واقع عکاسان از روتوش ، برای اصلاح و بهبود تصاویر خود استفاده می کنند.

در حالی که روتوش می تواند تصویر را بهبود ببخشد ، ویرایش بیش از حد یا ضعیف می تواند مدل را غیر طبیعی یا غیر واقعی جلوه دهد. بنابراین دقیت در نوع روتوش و استفاده از نرم افزار مناسب ویرایش عکس از نکات مهم برای عکاسی است.

پوزیشن صحیح

نحوه قرار گیری و ژست مدل در کادر ، می تواند به ایجاد تصاویری ، با هارمونی زیبا و چشمگیر کمک کند. مدل ها باید در ژست ها و حالت های خود طبیعی و راحت به نظر برسند. در مقابل پوزیشن نامناسب و ضعیف باعث می شود ، مدل غیر طبیعی جلوه کند و از گیرایی عکس کاسته شود.

سعی کنید به مدل خود آزادی عمل دهید تا به راحتی حرکت کرده و ژست های متنوع را امتحان کند تا بهترین حالت عکس با زاویه ای مناسب و گیرا بدست بیاید.

اکسپرسیون

اکسپرسیون در عکاسی به معنای انتقال احساسات و عواطف از طریق عکس است. عکاسان باید بتوانند با نورپردازی صحیح ، ترکیب بندی خوب و زوایه دید مناسب ، فضایی را برای مدل ایجاد کنند تا بتواند احساسات مختلف خود را از طریق چهره یا زبان بدن شرح دهد.

اکسپرسیون در عکاسی

جمع بندی

با توجه با نکات بالا ، برای یک عکاس ماهر شدن و دوری از اشتباهات رایج ، باید تمرین و تکرار را در پیش بگیرید. با تمرین زیاد مهارت های خود را تقویت کنید. از تجهیزات مناسب ، مانند دوربین با لنز خوب ، استفاده کنید. بهتر است قبل از شروع عکس برداری ، برنامه ریزی کنید تا کارهایتان به موقع و به صورت منظم انجام شود.

برای دریافت راهنمایی های بیشتر و دریافت اطلاعات و مشاوره رایگان می توانید همین حالا به ما پیام دهید یا از طریق راه های ارتباطی با ما تماس داشته باشید. میم استایل تمام تلاش خود را می کند تا شما بهترین باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
پروپوزال

دانلود پروپوزال میم استایل

لطفا جهت دانلود پروپوزال، مشخصات خود را در فرم زیر وارد کنید.